pátek 5. dubna 2013

analýza


1)   ANALÝZA

·         oblast

Okolí Harcovské přehrady bylo mým prvním místem v Liberci, kam jsem si poprvé lehla na trávu a jen tak se kochala výhledem a cítila se dobře.

„VODA, SROMY, KLID! A TAK TO NECHAM BYT!“

Nic velkého co by narušovalo to, co tam už je.

Přehrada se nachází celkem blízko centra a rušné silnice, ale místo je přesto neposkvrněné komercí.

TICHO - možná proto, že přehrada je z každé strany obklopena celkem prudkým svahem, velkými kameny a hlavně hustými korunami stromů.

Referenční příklady jsem proto vybírala celkem jednoduché a na pohled by nemělo vůbec odvádět pozornost.·         pohyb lidí

Lidé se pohybují většinou po straně severní, kde se nachází pískovo-hliněno-kamenná cestička podél břehu. Procházejí zde děti, které směřují do školky.

Mladí lidé procházející do školy, na koleje, na přednášky, do centra…

Dále zde určitě nechybí  rodiny na vycházce s dětmi, ale také starší populace na zdravotní procházce.·         aktivity

Podél přehrady se samozřejmě pouze nepřechází, ale také tráví volný čas.

Okolí Harcovské přehrady je hlavně věnovaná sportovním aktivitám. Hned u výčepu je volejbalové hřiště, velká travnatá plocha a malé dětské hřiště s klouzačkou, pískem a kývající se zvířátkem. (nejen pro malé)

V létě slouží přehrada jako přírodní koupaliště, kam se chodí hodně lidí koupat a pak se rádi vyvalí na travnaté ploše a sluní.Místo je ideální pro běžce kam se dá z centra Liberce dostat za krátkou dobu a být v přírodě.  Ze své zkušenosti vím, že běžet  pouze po pěší stezce okolo přehrady není moc velká  výzva, ale víc lákavá destinace je v lesoparku na druhé straně za cestou kam nechodí takové množství lidí.

Určitě super místo to je pro pejsky. Jen pejskaři  mají problém. Chybí jim stojany se sáčky a koše na hovínka.

Cyklistům vede stezka po cestě na jižní straně, ale určitě by je „něco“ přilákalo blíž.Rybáři sedí většinou na jižní straně pod stromy, kde nikdo neruší je ani ryby.

Slyšela jsem o kanoistice, ale zatím jsem tam nikoho neviděla, takže si je moc nedokážu představit.

Je to přece jenom stojatá voda  s celkem malou rozlohou. Dokud neuvidím tak neuvěřím.

Žádné komentáře:

Okomentovat