pondělí 12. října 2015

Zadání ZS 2015

ZADÁNÍ PRVNÍ ROČNÍK ZS 2015 / 16


1. KÁMEN
Vítejte v Liberci, na nejlepší škole architektury u nás. Liberec je drsné město plné živelného vývoje a pokud zde má něco přetrvat, je zapotřebí pevného materiálu skloubeného s kvalitním a krásným provedením. Zde místní Liberecká žula je materiál, který vydrží hodně.

V prvním úkolu se budeme zabývat kamenem. Úkolem je navrhnout venkovní kamennou hračku.

Na tomto úkolu nás bude zajímat především tvar, který z přírodního bloku udělá výrobek, práce s povrchem a jeho strukturou, čímž tvar členíme. Venkovní hračka musí odolat nástrahám venkovního veřejného prostoru a patřičně zapadnout do svého místa. Musí být lákavá dětem i dospělým.

První den budete mapovat kamenné výrobky volné či součástí domů v Liberci, do první konzultace přemýšlejte o formě hračky a jejím umístění v rámci centra Liberce.


2. MOST
Most – dopravní stavba, jehož hlavní předností bude životnost, stabilita a pevnost. Pohled z dálky a změna vnímání, když po něm kráčíte. Je symbol i běžný dopravní prvek. Most bude z betonu, abychom se mohli plně soustředit na jeho architektonické hodnoty.


3. SÁNĚ
Kluzný pohyb odjakživa patří k horským oblastem, kde v zimě na sněhu či ledu kolo proklouzává. Budeme vytvářet sáně v měřítku 1:1 a testovat jejich kluzné vlastnosti, krásu a stabilitu. Budeme doufat v tuhou zimu.
Vladimír Balda a Jiří Žid

Žádné komentáře:

Okomentovat